Nocny maraton - zaproszenie

  Ogłoszenie parafialne; jeśli ktoś ma sobie ochotę pobiegać w ładnym miejscu i dobrym towarzystwie, to polecamy Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego. Tytuł imprezy w zasadzie wyjaśnia sporo (miejsce, czas..) - dodajmy więc tylko, że impreza odbywa się 15 czerwca. Po raz czternaty, zresztą.

  A co jeszcze można powiedzieć o tych zawodach? Najlepiej zapytać organizatora, który reklamuje je tak: 

 Nocny Maraton Kanału Bydgoskiego to najstarszy, nieprzerwanie organizowany nocny maraton w Polsce! Zawody są kultowe bowiem gromadzą na starcie stałych uczestników, którzy są symbolem wartości jaką niesie sport a w szczególności biegi maratońskie!
   Te zawody, to wielka atrakcja dla uczestniczących w niej osób. Bieg, bowiem rozgrywany jest w nocy w przepięknej scenerii Plant Bydgoskich w unikalnej scenerii, wzdłuż unikatowych zabytków hydrotechniki jakimi są śluzy rodem z XVIII w. na Kanale Bydgoskim, który jest najstarszym śródlądowym kanałem wodnym na obecnym terytorium Polski czynnym do dnia dzisiejszego.

   To wyjątkowe w skali kraju przedsięwzięcie każdego roku spotyka się z licznym zainteresowaniem, potwierdzającym jego rosnący prestiż i powszechne uznanie wśród zawodników. Towarzyszące inicjatywie liczne atrakcje, sprawiają, że każdy uczestnik, poprzez czynny udział bądź dopingowanie, może poczuć ducha sportowej atmosfery i doświadczyć artystycznych wrażeń.

   Wszyscy zawodnicy otrzymują autorskie, nietuzinkowe odlewane medale, wyjątkowe okolicznościowe koszulki i niespotykane jak na warunki w kraju bogate pakiety startowe. Oferujemy też oryginalne pamiątkowe profesjonalne
numery startowe elektroniczne zapisy i pomiar czasu. Zawsze też coś nam gra, głośno i na żywo co jest dużą atrakcją dla biegaczy i kibiców! Klasyfikacja odbywa się aż na 10. dystansach!

Jak pokazują kolejne edycje, w wydarzeniu uczestniczą maratończycy nie tylko z Bydgoszczy a w większości z całego kraju, a także biegacze z Litwy, Łotwy, Szwecji, Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Belgii, Hiszpanii, USA, Kanady,
Ukrainy i Białorusi.
W tym roku, 15 czerwca odbędzie się kolejna 14. edycja Nocnego Maratonu Kanału Bydgoskiego!
ZAPISY DO 26 MAJA!

I to ostatnie zdanie (termin zapisów) chyba warto zapamietać, gdyby się ktoś wybierał... Polecamy!