360 w Indiach!

  My tu o rajdowaniu, rowerowaniu, bieganiu z mapą w kółko - a aktywnośc naszej ekipy nie ogranicza się tylko do sportów nawigacyjnych... Właśnie ruszyła polska wyprawa himalajska, której celem jest zdobycie Nanda Devi East - w 80. rocznicę pierwszego wejścia na ten indyjski siedmiotysięcznik, którego dokonali Janusz Klarner i Jakub Bujak. Ten drugi był dziadkiem naszego teamowego kolegi - Janka Lenczowskiego - i tu już mamy sprawę oczywistą; Janka na tej wyprawie nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć.

 Ekspedycja zorganizowana jest w ramach Polskiego Himalaizmu Zimowego (choć tym razem wejście planowane jest w czerwcu) - i własnie na ich fb można śledzić, co się dzieje na wyprawie. Na razie wiemy, że ekipa dotarła do Indii, zagłosowała w ambasadzie... No i wiemy - ale to już exclusive, od Janka - że w Delhi przebiegnięcie nawet czterech kilometrów - nawet o 7 rano - stanowi nie lada wyzwanie... No, ale najwazniejsze, że w teamowym stroju. 

 W każdym razie - trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy (której członkiem jest także nasz inny kolega z orientacji sportowej; Rafał Fronia startował zresztą w barwach teamu bodaj w 2009 roku na jednym z rajdów). Śledzimy, dopingujemy!