Zaproszenie na Białoruś

  Mamy bardzo atrakcyjną propozycję dla wszystkich,którzy nie mają jeszcze sprecyzowanych planów na przyszły weekend. Otóż - można się wybrać na Białoruś, gdzie zaprasza nas Aliaksiei Tomashau. Zaprasza zaś na zawody w rogainingu, które odbedą się 15 czerwca. Wyjazd jest tym łatwiejszy, że od 10 czerwca do 10 lipca nie trzeba ubiegać się o wizę, by na Białoruś wyjechać; co więcej - gdyby ktos miał ochotę wyskoczyć i do Rosji, to też sprawa jest znacząco ułatwiona. Kosztuje to 2 euro - tyle bowiem wynosi cena biletu na Igrzyska Europejskie, które rozgrywane są właśnie na Białorusi i z tej okazji można się wybrać na wycieczkę bez wizy.

 Ale - wracajmy do tych zawodów; organizatorzy (Aliaksiei jest budowniczym tras) przygotowali trasy piesze (12 lub 6 godzin) oraz rowerową (6 godzin). Dzieci i młodzież - 3 godziny na piechotę lub 2 godziny (do wyboru - piechotka lub rowerem). Mapy w skali 1:25000, warstwice co 5 metrów... No i ceny wpisowego - warto sobie zerknąć, bo też miło się robi od samego patrzenia.

 Na pewno warto spróbować - względnie blisko, na pewno bardzo ciekawie. Biuletyn nr 1 można znaleźć pod tym adresem. Biuletyn nr 2 jest tutaj, chociaż na razie nie jest przetłumaczony na angielski. Ale zrozumieć można właściwie wszystko (o ile ktoś posługuje się cyrylicą). Zapraszamy w imieniu naszych białoruskich kolegów!