Polacy na MŚ w Orientacji Precyzyjnej

  Siódme miejsce sztafety Para - to najwyższa lokata naszych reprezentantów, którzy od kilku dni rywalizują w Mistrzostwach Świata w Orientacji Precyzyjnej w Portugalii. Dla porządku - na tych MŚ równolegle rywalizują zawodniczki i zawodnicy w kategoriach Para (czyli niepełnosprawni) oraz Open - czyli pełnosprawni zawodnicy. Odbyły się już zmagania w Pre-O oraz w sztafetach; pozostaje do rozegrania konkurencja Temp-O.

 Jeśli ktoś już miał okazję startować w OP, mniej-więcej wie, na czym polegają różnice w tych konkurencjach. Jeśli nie - najlepiej, żeby spróbował, bo wyjaśnienie zagadnienia w dwóch zdaniach wydaje mi się zadaniem dość trudnym. W każdym razie - cieszy fakt, że nasi zawodnicy (Marzena Borucka, Agata Cieślik, Mariusz Włodarski) w gronie dziewięciu sztafet uplasowali się na siódmym miejscu. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że z tym sportem na dobre zetknęli się niespełna dwa lata temu... Indywidualnie Polacy zajęli następujące lokaty: Agata - 29., Marzena - 34., Mariusz - 36.

 W Portugalii walczą także Joanna Puternicka, Jacek Wieszaczewski i Bartłomiej Mazan (oczywiście, w kategorii Open). W sztafecie Polacy zajęli 17 miejsce; indywidualnie najwyżej był Bartek - na 33. miejscu, 34. - Joanna, 46. - Jacek. 

 Trzymamy kciuki za występy Polaków w ostatniej konkurencji!