Zimowe Igrzyska Mastersów z orientacją w programie!

  Gdyby sie ktos jeszcze nie zorientował zmylony wysokimi temperaturami - zima się zbliża! To nie tylko choinki i mikołaje w centrach handlowych, ale i intensywne przygotowania do sezonu biegówkowego. Tym razem prosimy o szczególną uwage wcześniej urodzonych; szykuje się bowiem nie lada gratka! O czym donosi nam niezastąpiony w takich (i innych) sytuacjach Michał Szypliński, Chomikiem zwany:

 W nadchodzącym sezonie - i to już w styczniu 2020 roku - Innsbruck i jego okolice ponownie staną się areną interesującej rywalizacji sportowej. W tym mieście bowiem odbędą się Winter World Masters Games – impreza przeznaczona dla sportowców, którzy mają ukończone przynajmniej 30 lat (w zależności od konkurencji nawet więcej).
Górna granica wieku nie została przez organizatorów ustalona. Rywalizacja będzie się odbywać na kilku arenach, między innymi w Seefeld (konkurencje biegowe) i na stokach Patscherkofel (konkurencje alpejskie). Organizatorzy przewidują udział ponad 3000 sportowców startujących w 12 dyscyplinach zimowych. Imprezę promuje wiele byłych gwiazd narciarstwa alpejskiego, między innymi Nicole Hosp i Manfred Pranger.
Z punktu widzenia czytelników tej strony, istotnym jest fakt rozgrywania narciarskiego biegu na orientację. Po raz pierwszy w historii odbędą się połączone zawody mastersów (z licencją) oraz amatorów (bez licencji). Wystartować może więc każdy, kto najpóźniej 31 grudnia 2020 roku kończy 30 lat. Rywalizacja w tej dyscyplinie odbywać się będzie od 14 do 19 stycznia. Wszystkie istotne informacje znajdują się w specjalnym biuletynie przygotowanym przez organizatora - w załączniku. Została również uruchomiona grupa facebookowa specjalnie dla osób planujących start w NBnO - https://www.facebook.com/groups/1935724196736740/. Decydować należy się szybko, ponieważ zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca października.
Znając możliwości organizacyjne Tyrolu, impreza zapewne będzie zacna.

Tyle Michał. Od siebie dodam, że Chomika można o to wszystko oosbiście zapytać w ten weekend podczas targów Snow Expo w Warszawie, gdzie będzie prezentował magazyn narciarski NTN. A druga uwaga - z dobrego serca - to w Innsbrucku mam do polecania świetny hotel, byłem kilka razy. Z tym, że jest on do polecania zwłaszcza wtedy, kiedy jakiś bogaty wuj będzie w stanie uregulować rachunek za pobyt...

ZałącznikWielkość
Ausschreibung_Ski_OL.pdf746.74 KB