Same dobre wiadomości!

  Saga pot tytułem "Organizacja MP w Narciarskim BnO" zdaje się dobiegać do szczęśliwego końca. Wprawdzie, jak zawsze w tej konkurencji, ostatnie słowo należy do natury - ale na razie śnieg jest, więc może pogoda wytrzyma jeszcze i przez najbliższy weekend.

  A jakie to dobre wiadomości? Ano, jest ich kilka. Po pierwsze - Zarząd PZOS zatwierdził regulaminy sportowe dla NBnO na ten sezon, więc jest podstawa formalna, żeby w ogóle te MP przeprowadzić. Stosowny plik zamieszczony został na stronie Związku, ale można go znaleźć także i w załączniku poniżej.

  Są regulaminy, więc ma się do czego odnosić Sędzia Główny MP. Tę zaszczytną funkcję sprawować będzie znany i lubiany Remik Nowak z Hadesu Poznań; jest więc przekonanie, graniczące z pewnością, że wszelkie, ewentualne, problemy, zostaną rozwikłane szybko i bez zbędnego międolenia. Nawiasem mówiąc - od kilku sezonów funkcja SG na narciarskich mistrzostwach jest umowna; zawody organizują i sędziują czescy koledzy, nasz Sędzia pilnuje zaś, żeby w ramach MP wszystko zgadzało się z przepisami i regulaminami...

  Wreszcie - trzecia, dobra, wiadomość. Przez jakiś czas było sporo zamieszania ze zgłoszeniami, zwłaszcza w kategorii K/M 21. Miała być polska kategoria na klasyk - nie było; potem pojawiła się zarówno na klasyku, jak i na średnim. Teraz jednak wszystko zostało uporządkowane i rzecz wygląda następująco:

  • kategorie K/M 21 P w sobotę zostały skasowane - wszyscy seniorzy startują w kategorii K/M 21
  • zawodnicy z M 20 także zostali dołączeni do M 21 (wymóg ilościowy na MP - nie było czterech zawodników). Gdyby, jakimś cudem, czwórka w M 20 się jednak znalazła - to i tak trasa jest taka sama dla obydwu kategorii
  • w niedzielę K/M 21 biega na trasach K/M 21 P. Ponownie M 20 dołącza do M 21 P. 

Zatem - wszystko, chyba, już jest jasne. A teraz wszystko w rękach konia, jak mawiał klasyk, więc powodzenia na Čerťáku.

ZałącznikWielkość
Regulaminy NBnO_2020-min.pdf83.94 KB