Tytani pedałów i mapnika - jesteście gotowi?...

  Może się jeszcze zima broni, gdzieś, w górach; może i mało przyjemnie teraz klepać kilometry w plenerze, bo mokro i wieje okrutnie - ale, przecież, niedługo wiosna a wraz z nią rozpocznie się kolejny, oczekiwany jakże, sezon startów w Rowerowej Jeździe na Orientację! Teraz wszyscy (wszyscy?...) pewnie ciężko trenują, ale - w gruncie rzeczy, fajnie jest wiedzieć, po co się te treningi uskutecznia. Dlatego zapraszamy do zapoznania się z terminarzami, kalendarzami i harmonogramami. Wszystko to (co jest do znalezienia na teraz) - opisujemy poniżej, więc proszę przygotować notesiki i zakarbować sobie najważniejsze terminy i dane:

1. Ranking RJnO i MP - tu sprawa jest rozwojowa. To znaczy - terminarz Mistrzostw już jest, regulamin i kalendarz rankingowy na 2020 też gotowy. Można je sobie obejrzeć w naszej zakładce rankingowej; przy czym kalendarz rankingowy nie jest jeszcze zamknięty. Mile widziane są zgłoszenia z różnych stron Polski. Na razie w rankingu ujęte są dwie wielodniówki w randze MP - oraz zawody regionalne z okolic Wrocławia i Warszawy. Te imprezy regionalne są dla potencjanych łowców punktów o tyle istotne, że z samych MP nie uzbiera się pełna pula punktów, możliwych do zdobycia w Rankingu RJnO '20. Zasady rywalizacji rankingowej niemal identyczne, jak przed rokiem.

2. PWiMwRJnO oraz GPDW w RJnO - czyli słynny Wszechpuchar i koegzystująca z nim Grand Prix Dzielnicy Wawer. Puchar Warszawy i Mazowsza rozgrywany będzie już po raz dziewiąty; cykl nie traci rozpędu, bowiem w tym sezonie zaplanowanych jest aż 13 rund, na które składać się będzie 41 imprez! Do tego jeszcze zawody finałowe - wychodzi więc na to, że stachanowcy obskoczą w tym roku 42 starty z rowerem i mapą na Mazowszu. Niewiarygodna liczba... 5 rund (a 15 startów) z tej liczby to jednocześnie zmagania w ramach GPDW. Organizatorzy cyklu informują, że pięć z tych trzynastu lokalizacji to będą tereny, które na potrzeby zawodów zmapowane będą po raz pierwszy. A w każdym razie - pierwszy od bardzo, bardzo dawna. Zapowiada się to wszystko imponująco; przy okazji - życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Jankowi Cegiełce, bez którego te cykle najzwyczajniej w świecie nie miałyby prawa zaistnieć. 

3. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia oraz PoKInO, organizowane w okolicach Gliwic - te pierwsze, to imprezy zaliczane do rankingu RJnO,organizowane przez wrocławski Artemis. Drugie - raczej treningowe, ale wobec (chwilowego?) braku zainteresowania lokalnych klubów organizacją większych zawodów, pozostaje zawodnikom z Górnego Śląska i okolic zadowolić się taką formą rywalizacji. 

 

Nie są ujęte w tej wyliczance (ani, tym bardziej, w rankingu) zawody, które ponoć są planowane - ale jeszcze świat o nich nie usłyszał. Mowa tu o imprezach, które zapewne odbędą się na Pomorzu a zorganizowane zostaną przez Harpagan Gdańsk; także o imprezach na Podlasiu. Czekamy niecierpliwe na sygnały od organizatorów.

Za to regulaminy sportowe dla RJnO są, w zasadzie, gotowe - czekają jednak (jakiś czas już) na opinię Zarządu PZOS. Wypada mieć nadzieję, że niebawem będzie można je opublikować.

Tak to wygląda na dzisiaj; jeździć jest gdzie (bo przecież jeszcze zawody za miedzą - Czechy, Litwa...) - byle było komu. Przypominamy, przy okazji, że w rankingu klasyfikowani są tylko ci zawodniczki i zawodnicy, którzy mają wykupioną licencję PZOS na dany sezon. Pozostaje więc uregulować formalności, dosmarować sprzęt, doszlifować formę - i śmiało wjeżdżać w sezon 2020!