Orka skończona, jeszcze tylko fiesta

  Orka - czyli mozolna walka w klasyfikacji generalnej Wesołych Biegów Górskich 2020. Fiesta - czyli runda finałowa, podczas której można sobie pobiec zupełnie na luzaku, ale nie bez ambicji, ma się rozumieć... Pięć rund, zaliczanych do klasyfikacji generalnej WBG już za nami. Trzeba przyznać, że w tym sezonie warunki sprzyjały wyjątkowo dobrym wynikom. Nie było żadnej rundy, w trakcie której kopny śnieg czy oblodzone ścieżki przeszkadzałyby za bardzo zawodnikom; co więcej - wiosenny przyodziewek królował podczas większości naszych biegów. Ale - cóż; lepszy warun = szybszy bieg, więc lekko nie było. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom; szczególnie gratulujemy czempionom, którzy - w poszczególnych kategoriach - prezentują się tak: 

  • NW 2 - Sylwia Rejmentowska i Marcin Tomczak
  • NW 6 - Aleksandra Musiatowicz i Piotr Polkowski
  • G2 - Gizela Grabińska i Marcin Maksymowicz
  • G6 - Agnieszka Krasnodębska i Patryk Świętochowski
  • G10 - Monika Szymborska i Arkadiusz Grabowiec

 Wyniki - zarówno dzisiejszej rundy, jak i łączne zestawienie cyklu - są, oczywiście, do obejrzenia w zakładce wynikowej. A w dodatku - można sobie także obejrzeć próbkę dzisiejszych ujęć z trasy autorstwa Piotrka Siliniewicza; jak zawsze, pyszne.

 Aha! Zanim się rozpłyniecie w podziwie dla kadrów; dwie sprawy: a) zgłoszenie na rundę finałową; prosze to uczynić jak najszybciej.  Przecież nie zostawicie cyklu bez puenty?.. b) zaraz po finale ruszamy na krótkie, ale treściwe, sprzątanie świata. No dobra - nie świata, tylko trasy biegów. Dla ochotników przygotujemy coś na zachętę :)

Dobra, już można paczać oglądać: