Pomerania za rok, Czesi na bieżąco!

   Jak, być może, zainteresowani zdążyli się już zorientować - Harpagan przełożył zaplanowaną na tegoroczne Boże Ciało biegowo-rowerową wielodniówkę, czyli Pomerania O-Festival, na rok przyszły. Można sobie zatem rezerwować w kajecikach termin między 3 a 6 czerwca - o ile, oczywiście, komuś nie przyjdzie do głowy ogłosić kolejnego stanu epidemicznego. Wracając jednak do Pomeranii - ta decyzja oznacza, że w tym momencie nie ma komu zorganizować MP w RJnO'2020 na dystansach klasycznym i średnim. O ile klasyk - przy założeniu, że latem/jesienią uda się rozegrać Puchar Najmłodszych i MP w Załęczu Wielkim - można by jeszcze do tej wielodniówki wcisnąć, o tyle ze średnim - jest kłopot. Chyba, że ktoś ma ochotę się podjąć; chętnych/odważnych zapraszamy. Drobnym problemem pozostaje fakt, że na razie w Polsce nikt nie zrobił nawet treningu na mapie dla zawodników MTBO - w każdym razie, oficjalnie się z tą inicjatywą nie wypucował.

  Tymczasem, w odległej galaktyce... to jest, wróć, za naszą południową granicą, czyli w Czechach - środowisko wydaje się być ciut bardziej zmotywowane.  Oto bowiem pojawiła się informacja, że wiosenne etapy Pucharu Brna w MTBO zostaną rozegrane. Ciekawa jest formuła; z opisu wynika, że przypomina to (a właściwie, jest niemal identyczne) z BPK-ami, które całkiem dobrze funkcjonowały w Warszawie i na Mazowszu. Założenie jest takie, że organizatorzy "stawiają" trzy trasy - cytując: "Normálka, Zkrácená a Mládež" i od wtorku do niedzieli można te trasy pokonywać, potwierdzając PK i mierząc czas za pomocą stosownej aplikacji (UsynligO). 

 Po weekendzie orgowie publikują wyniki - i cacy. Oczywiście - mankamentem jest fakt, że można przed startem wykombinowac optymalne warianty a na trasie skupić się tylko na pedałowaniu i realizacji tychże wariantów - no, ale jeśli z trzech składowych (wybór wariantu, realizacja, fizyka), decydujących o powodzeniu na "normalnych" zawodach, zostają nam dwa - to i tak nieźle! Całość do przeczytania TUTAJ

 Tak, tylko, podrzucam tę informację, bo przecież nudzi się wszystkim.