Czas na treningi rowerowe!

  Minione 2,5 miesiąca charakteryzowało się tym, że gdyby ktoś na Mazowszu bardzo chciał zaliczyć wszystkie trasy BnO, zabiegałby się na śmierć. Była (i jest) tego potworna ilość i to kolejny powód, dla którego powinniśmy być wdzięczni rządzącym, że dali nam taką szansę. Ale - bieganie to jedna sprawa, natomiast z rowerami wygladało to znacznie gorzej. Co więcej - na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie ruszą pierwsze zawody w RJnO. Żeby jednak móc się do nich przygotować, proponujemy uderzeniową dawkę treningów w formule BPK!

 W załącznikach poniżej znajdziecie dwie mapy (cztery trasy), na które można wyruszyć już teraz. Jedna to Las Sobieskiego, druga - Wesoła-Groszówka. I tutaj, jak to zwykle bywa, sukces ma kilku ojców - Janek Cegiełka udostępnił mapy, ja trasy, zaś Michał Kuś opracował wszystko, jeśli chodzi o sam system BPK. Bardzo dziękuję kolegom za współpracę - i zachęcam wszystkich, żeby spróbowali, czy to działa :). 

 Natomiast zupełnie samodzielnie podszedł do zagadnienia Adam Wroniak i też zaprasza na dwie trasy BPK w okolice Radzymina - z tym, że tam jeszcze dodatkowo będą wisieć na PK faworki! Czyli - dwa  w jednym. Więcej informacji na temat Adamowych tras znajdziecie TU.

  Mamy nadzieję, że niebawem będzie można już pościgać się normalnie - na zawodach - ale, na razie, proponujemy taką formę treningów. W tym wypadku należy ściągnąć sobie (na telefon, najłatwiej) aplikację GPS Orienteering Run, o której dość obszernie Michał Kuś pisał TUTAJ. Co prawda - słówko "run" może sygnalizować, że to zabawka dla biegaczy, ale nie bądźmy już tacy drobiazgowi. Wystarczy wpakowac telefon do mapnika lub do tego śmiesznego trzymadełka na ramię i też będzie hulać :)

 Miłego trenowania!

P.S.

Basia Szmyt zapytała, całkiem słusznie, o długości tras. Liczone po wariancie, zbliżonym do optymalnego, wychodzą tak:

  • Las Sobieskiego: długa - 16,55 km, 18 PK; krótka - 11,5 km, 12 PK
  • Wesoła: długa - 8 km, 19 PK; krótka - 6,3 km, 15 PK

Po pobraniu trasy w aplikacji wyświetli się dystans "po kresce", zasadniczo różny od podanego powyżej. Ale tym się za bardzo nie ma co przejmować ;)

 

ZałącznikWielkość
Las Sobieskiego - BPK rowerowy.pdf609.13 KB
Wesoła MTBO BPK.pdf972.64 KB