Nowy cykl dla solistów

  Gdyby ktoś się zastanawiał, co nam pozostanie po tak zwanej pandemii - to, poza kilkoma przypadkami widocznej nadwagi, z pewnością będzie inicjatywa Michała Kusia pod tytułem GPS Orienteering. W gruncie rzeczy, jest to połączenie istniejących już aktywności nawigacyjnych - w postaci BPKów, z pomysłem na to, żeby do takiej bazy dodawać wszelkie trasy, tworzone specjalnie z myślą o pokonywaniu ich z aplikacją GPS, oraz dorzucanych do tej bazy po "normalnych" zawodach.

 Nietrudno się zorientować, że już wkrótce w ramach tego cyklu tras i map powinno byc mnóstwo. Wszyscy uczestnicy będą mierzeni i ważeni za pomocą specjalnych przeliczników a na koniec sezonu - będzie można gratulować najlepszym. Szczegóły regulaminu i kolejne trasy odnajdziecie na stronie GPS Orienteering - oraz na fb tejże. Bardzo polecamy, zwłaszcza tym, którzy nadal mają pewne obawy przed wychodzeniem z domu i spotykaniem się z większą liczbą ludzi (a na zawodach to raczej nieuniknione).

   I jeszcze jedno; technologie wjeżdżają do naszego, w gruncie rzeczy niszowego (przynajmniej, w Polsce) i wsiowo-leśnego, sportu, coraz śmielej. Można się na to krzywić; ale jak się pomyśli, ile można się nauczyć, jakie mogą być z tego szkoleniowe korzyści - głowa puchnie. Wypada więc trzymać rękę na pulsie, zanim nam świat odjedzie jeszcze bardziej, niż teraz.