1. Olimpiada 360...

   Ale czas leci... równo 4 lata temu, czyli Olimpiadę, która - jak by nie patrzeć - właśnie się kończy, organizowaliśmy nasze pierwsze Igrzyska. Wówczas pod szyldem Adventury, wkrótce potem zmienionym na 360°.

 Pogoda była idealna - bardzo ciepło, bardzo słonecznie... W dzień, bo w nocy ciut zimniej - ale bez przesady. Na Kaszuby - do Bytowa - przyjechało niespełna 40 osób. Ale, przypomnę, to był rajd tylko dla czwórek - i to mieszanych. Udało się? A bo ja wiem... Ktoś zapytał wtedy Jerry'ego, jaki mamy cel długofalowy i ten bez zastanowienia palnął, że za 5 lat chcemy zrobić mistrzostwa świata. No, czas pokaże... Poniżej trochę sentymentalnych obrazków.

 

  Ten czwórkowy zestaw to była próba sprawdzenia, czy się taki eksperyment ma szansę powieść. Potem już tacy twardzi nie byliśmy i zimą 2009 - także w Bytowie - startowały także dwójki. I to była jedna z wielu nauk, które pobraliśmy w tym debiucie. My, czyli: Jerry, Darczo, Wojciu, O'Har, Jacek i Magda z Elewatora (liny), Tomek (las) i Maniek (szkoła) - czyli ekipa starsza z Bytowa + ekipa młodsza z Bytowa w liczbie ponad 10 chłopaków. Dzięki raz jescze, po latach!

 Po raz pierwszy wtedy towarzyszyli nam też ludzie, którzy pomagają nam i teraz: SilneStudio (wtedy Piotr i Magda), Exmedio; także AdStore. Wiele zaprzyjaźnionych redakcji (Polska Zbrojna, Radiowa Trójka i Czwórka, PiN, na tropie...) które potem notorycznie zamęczaliśmy relacjami z różnych zawodów. No i kluczowi dla powodzenia przedsięwzięcia sponsorzy - wówczas Sarius, Montane, Jan Niezbędny, Deuter... i dwie firmy, które są z nami do dziś. Rekwar, bez którego nic by tak nie wyglądało, jak należy - i Timex, który od początku nam zaufał i systematycznie wspiera. Na miejscu była zresztą Justyna, Ania - czyli szefowa interesu - pokazała się rok później w Olsztynku.

(ściganci przed startem na dziedzińcu Zamku w Bytowie. Tacy młodzi już nie będziemy, ale piękni - jak najbardziej)

 

 No, ale to wszystko tylko dodatek do zawodników w końcu. Kto był? Aga Korpal, Dorota Kwiatkowska, Karolina Kurajk, Karolina Konopka, Kasia Polak, Magda Ostrowska, Kasia Stasiak, Ola Drewienkowska, Aga Koper - no i chłopaki: Remik Nowak, Paweł Zieliński, Piotrek Weigt, Marcin Krasuski, Marcin Mądry, Konrad Wtulich, Tomek Jabłoński, Daniel Krasulak, Maciek Krawczyk, Krzysiek Łakomiec, Krzysiek Popiel, Damian Baranowski, Hiubi Puka, Tomek Radomiński, Tomek Mikulski, Krzysiek Dołęgowski, Maciek Bazała, Krzysiek Przyłucki, Marek Woźniczka, Maciek Stańczak, Krzysiek Wojciechowski, Czarek Marczak, Marek Stanisławski, Daniel Lindner, Rafał Adametz, Adam Augustyniak... Większość z Was jeszcze do nas trafiła na zawody - może się kiedyś uda spotkać w takim gronie znowu?

 Może znowu Kondziu przyjedzie z Żoną, Córkami i malutkim psem marki york - jak na wielkiego chłopa przystało. Ale najszybsi byli Poznaniacy, którzy przybyli chyba ponad dobę przed startem. Może dziewczyny (Ola, Kasia) będą piszczeć przy niezupełnie ubranej przeprawie przez rzekę - a wszyscy bez wyjątku stękać na sporej kątówce? Może kiedyś znowu zaplanujemy hamowanie rolek "na szczupaka" w zaorane pole a po jeziorze pomkną pianki i materacyki? Albo trójmiejscy napieracze machną kabinę na kajaku. O pogubionych wiosłach nie wspominając. Fajnie by było...

 A poniżej troszki faktów, skoro to taki kronikarski news. Ciekawe, czy wskrzesimy kiedyś stronę internetową? Może na piątą rocznicę...

Konkurencje Rajdu Adventura:
1. Bieg na orientację (7 km)
2. Jazda na rolkach (6,5 km)
3. Bieg (25,5 km)
4. MTB (90 km)
5. Bieg (30 km)
6. Kajaki (17 km)
7. MTB (20 km)
W sumie: 196 km

W sobotę (05.07) wokół Bytowa odbyły się zawody otwarte, które miały być
promocją rajdów przygodowych. Amatorzy mieli do pokonania 18 km pieszo
lub na rowerach. Każdy na mecie otrzymywał pamiątkową koszulkę. Startowało ok. 30 osób.

Image Oficjalne wyniki Rajdu Adventura 2008:
1. Dum Spiro Spero (Piotr Weigt, Remik Nowak, Agnieszka Korpal, Paweł
Zieliński) - czas przybycia na metę: 23 godziny 17 minut; czas rzeczywisty wyścigu: 22:40*.
2. Adventura (Marcin Krasuski, Dorota Kwiatkowska, Konrad Wtulich,
Marcin Mądry) czas przybycia na metę 24:25; - (bez odliczenia).
3. SX Sport Freeride Team (Daniel Krasulak, Tomasz Jabłoński, Maciej Krawczyk, Karolina Kurajk) 26:40; 25:24*.
4. On-Sight (Krzysztof Łakomiec, Krzysztof Popiel, Damian Baranowski, Karolina Konopka) 27:29; 26:30*.
5. Brubeck-Risk/GreenBeer Team (Katarzyna Polak, Hubert Puka, Tomasz Radomiński, Tomasz Mikulski) 28:49; 27:48*.
6. Napieraj.pl/Beriza Team (Krzysztof Dołęgowski, Krzysztof Przyłucki, Magdalena Ostrowska, Maciej Bazała) 30:09; 29:36*.
7. Non Stop Adventure ZHP (Marek Woźniczka, Katarzyna Stasiak, Aleksandra Drewienkowska, Maciek Stańczak) 37:00; 36:01*.
8. Supernova Adventure Team/HKS Hades (Marek Stanisławski, Agnieszka Koper, Krzysztof Wojciechowski, Cezary Marczak) 41:06; 40:46*.
9. Navigatoria (Dariusz Linowski, Adam Augustyniak, Rafał Adametz; niekompletny skład - poza klasyfikacją) 38:46; 38:21*.

* Odliczony czas oczekiwania na zadanie specjalne.

Sponsorzy: Sarius, Timex, Deuter, Montane, Kazoora, Rekwar, Ad Store, Studio 55, www.ekajaki.pl i JAN Niezbędny.

Patronatem Honorowym Rajd Adventura 2008 został objęty przez gminy Bytów i Sulęczyno.

Media: TV Puls, Eurosport, Polskie Radio Euro, Radio PIN, Radio Weekend, Kurier Bytowski, Głos Pomorza, Polska Zbrojna, Magazyn Turystyki Górskiej npm, Dziennik Bałtycki, Polska The Times, BikeBoard,www.podroze.pl, www.onet.pl, www.swiatsportu.pl, www.geozeta.pl ,www.money.pl, www.sport24.pl, www.napieraj.pl, www.natropie.pl .

ImagePartnerzy: www.silne-studio.pl , Trójmiejska Hala Wspinaczkowa
www.elewator.com , Bytowska Drużyna WOPR, eXmedio

Komentarze