Michał Szypliński

Michał Szypliński
 
Imprezami na orientację zachwycił się dopiero w wieku 30 lat - podczas Rajdu Miejskiego 360° w Gliwicach. Wcześniej startował w krajowych i międzynarodowych zawodach narciarskich. Przez 9 lat reprezentował z powodzeniem klub AZS Politechnika Warszawska. Jego największym sukcesem było zdobycie srebrnego medalu podczas akademickich mistrzostw Polski FIS w slalomie w 2008 roku.
 
Poszukiwanie punktów kontrolnych najlepiej idzie mu podczas 100-kilometrowych maratonów rowerowych na orientację, ale nie gardzi też krótszymi formami rywalizacji. Ściga się w Pucharze Warszawy i Województwa Mazowieckiego na orientację używając do tego roweru oraz nart biegowych. Uwielbia też multidyscyplinarne rajdy przygodowe. Od 2013 roku dumnie reprezentuje barwy Teamu 360°.
 
Czasami staje po drugiej stronie barykady i organizuje samodzielnie rowerowe lub narciarskie rajdy przygodowe na orientację np. w dużych ośrodkach alpejskich. Bardzo lubi wcielać się w rolę budowniczego tras. Współpracuje z ekipą Teamu 360° przy organizacji niektórych imprez.