Gliwicki etap I

Za nami pierwszy dzień Rajdu Miejskiego w Gliwicach. Team 360 Stopni jako wykonawca dorocznego zlecenia Urzędu Miasta Gliwic pęka z dumy. Udało się coś, co na naszych imprezach w Gliwicach z rzadka tylko się zdarza: pogoda! Słonecznie i ciepło, choć wietrznie. Na trasę I etapu pieszego ruszyło ostatecznie 86 zespołów, co stanowi nasz skromny rekord. Niezwykle miło nam też ogłosić, że po raz piąty gościmy w Gliwicach i znowu nam się podoba. Mamy nadzieję, że również samym zawodnikom.

Jak zwykle staramy się uprzykrzyć napieraczom ile się tylko da. Opiera się to przede wszystkim na wyszukiwaniu specjalnie wrednych zadań specjalnych. Zacznę od swojego, czyli rozpoznawanie hymnów narodowych. Zapętlone fragmenty trzech pieśni/melodii narodowych radośnie rozbrzmiewały na Skwerze Bottrop. Znany jesteśmy również z tego, że promujemy myślenie logiczne. Dziś trzeba było się wykazać rozumieniem kodu binarnego. Wiemy, wiemy, jesteśmy wredni. Zawodnicy odwiedzili też Wydział Architektury Politechniki Gliwickiej. Tam należało złożyć wymaganą konstrukcję z papierowych kubków i wykałaczek. Zawodnicy rzucali też podkowami do celu, musieli też się uporać z ciuciubabką ze szklanką wody na placu manewrowym w miasteczku ruchu drogowego. Na sam koniec, tuż przed metą trzeba było jeszcze wykonać "mission impossible" czyli przejść przez labirynt laserowy.

Wrzuciliśmy już wyniki i tekścik uzbrojony w bardziej sportowy aspekt rajdowania...
Można o tym przeczytać klikając TUTAJ

W ramach pikniku rodzinnego, który trwał pod Radiostacją, wieczorem czas umilała śpiewem i dobrą gitarową muzyką kapela Eweliny Lisowskiej. Zawodnicy zachowywali wstrzemięźliwość i szykowali się do pobudko skoro świt w celu wystartowania w etapie drugim, czyli rowerowym. Planujemy około 75 km i oprócz rowerów będą rolki, kajaki i orientacja biegowa. Będzie się działo. Pod Radiostacją odbędzie się znów piknik rodzinny, na którym króluje artystka Hanka Piaseczna. Zapraszamy od godziny 9 rano, w celu kibicowania rajdowcom gliwickim i nie tylko, a od samego południa na imprezy towarzyszące Rajdowi Miejskiemu 360 Stopni w Gliwicach.