Dariusz Urbanowicz

czyli Darczo, rocznik 1975.

durbanowicz@team360.pl

Od jakiegoś czasu: na zwolnieniu lekarskim, a więc nieobecny usprawiedliwiony - szczególnie jeśli chodzi o bieganie.

Niegdyś: pływak, pięcioboista, w końcu wioślarz. Obecnie sprawdza się w dżudzie (w ramach treningu zimowego) i co nieco w żeglarstwie. W międzyczasie ponadgryzał jeszcze kilka innych sportów, coby mieć świadomość o czym pisze i mówi, gdyż dziennikarzem jest od sportu właśnie. Stąd jego...

...aktualna aktywność - w kwestii propagowania rajdów przygodowych jako takich, teamu 360 Stopni oraz Rajdów 360 Stopni. Przy okazji na zawodach różnych sportowych używa głosu swego do nadania imprezom atmosfery odpowiedniej (fala meksykańska i inne). 

Medalistą jest: osobiście mistrzostw Polski 2009 w żeglarskiej klasie Star, co to jest w programie olimpijskim. Często wspomina także udział w klasyku żeglarskim Sydney-Hobart w 2001 oraz szarże konne w "Ogniem i Mieczem", ale nikt mu w to nie wierzy.

Największa frajda rajdowa-sportowa: kiedy to został doholowany na zaszczytne ósme miejsce w Zimowym Czelendżu Krótkim w roku 2006. Holownikiem był Igor "BiBojs" Błachut. Ponadto sprawozdawał po dwakroć mistrzostwa świata w AR z Argentyny i Francji/Włoch/Szwajcarii takoż, co również fajowskie było wielce.