Długo

  Chyba już nadmieniałem, że Olli Ojanaho to pewnie będzie w przyszłości czempion mira? Fin, który w kategorii juniorów może ścigać się jeszcze dwa lata, właśnie huknął drugie złoto na JWOC w Norwegii. Po zwycięstwie na dystansie średnim - tym razem wywalczył złoto na długim. Na tyle pewnie, że na metę wbiegał sobie z chorągiewką w dłoni... Ech, nie tak dawno temu to Papuś tak celebrował zwycięstwo w Czechach. Ale - Skandynawia to trochę inna sprawa. Dzisiaj bardzo dobrze, wręcz świetnie, pobiegła Ola Hornik. I ten świetny bieg dał jej 15.miejsce. U chłopaków z naszych najwyżej sklasyfikowano Radosława Piotrowskiego - 34.lokata.

  Marudzącym, że co tak słabo, polecam uwadze mapę z dzisiejszych zawodów. I skonsultowanie,ileż to czasu w podobnym terenie biegali ostatnio nasi juniorzy. No, to proszę zerknąć:

(można powiększyć, oczywiście...)

  Z kronikarskich zapisków: u dziewczyn złoto dla Sary Hagstrom ze Szwecji. Poza Olą biegały: Weronika Cych (34.), Maja Morawska (35.), Angelika Maciejwska (96.miejsce). U chłopaków - Krzysiek Wołowczyk 42., Krzysiek Rzeńca - 51., Fryderyk Pryjma - 84., Mateusz Podsiadły - 143.miejsce. Sztafety niebawem; lokaty naszych w szóstce to byłoby coś!