Podniebne PWiM

  "Lato z ptakami odchodzi..." - tak brzmiał pierwszy wers bardzo nostalgicznej piosenki harcersko-turystycznej, w której refrenie pojawiały się słowa "Idę w góry/cieszyć się życiem...".Notabene - śpiewane na tak smutną nutę, że od maleńkości podejrzewałem, iż autor melodii ma jakiś specyficzny sposób wyrażania radości. Ale - mniejsza o to, bowiem była to tylko tradycyjna dygresja wstępna.

  A pojawiła się ona z powodu takiego mianowicie, że lato na Mazowszu odchodzi nie z ptakami - to znaczy; nie tylko z ptakami - ale również z rowerami oraz z samolotami. To ostatnie dlatego, że komandor wszechcyklu PWiMwRJnO w osobie Jana Cegiełki zarządził podczas 8. rundy rowerowych zmagań celebrowanie Święta Lotnictwa. W związku z tym zawody odbęda się w znanym w awiacyjnych tradycji Otwocku, a start jednego z dystansów usytuowano obok kojarzącego się odruchowo z lataniem czołgu.

 Jasne? Jasne! No, to zapraszamy do zgłaszania się. Na pewno wszyscy są stęsknieni, poza tym - MŚ inspirują. Zatem - do zobaczenia pod Owockiem...

ZałącznikWielkość
PWiM_RJnO_2015_Runda_8_Komunikat..pdf815.96 KB