Na południu, jesień już dobiegła końca.

   Ani żeśmy się nie obejrzeli, a runda jesienna Bielsko Biała Nocą odeszła do wspomnień(oby tych najlepszych). Tym razem sprawdziła się prognoza pogody, która zwiastowała silny wiatr z padającym deszczem. Na szczęście oba te zjawiska atmosferyczne nie wystąpiły razem w dużych ilościach. Wiejący wiatr dużymi momentami nawet pomagał zawodnikom, zmieniał kierunki nieustannie co w połączeniu z trasami (w załącznikach mapy), które były bardzo kręte, powodowało że wiatr często wiał w plecy i stąd ta lekkość biegania. Deszcz we większej ilości padał przed zawodami i w samej ich końcówce.

   W zawodach wystartowały 123 osobo-zespoły, które rywalizowały w siedmiu kategoriach. Terenem rozgrywania biegów były okolice Hali Widowiskowo-Sportowej, ośrodka szkoleniowego ZIAD oraz okolice podnóża góry Dębowiec. W kilku kategoriach rywalizacja toczyła się o końcowy sukces w klasyfikacji jesiennej edycji Bielsko Biała Nocą i mamy wyniki (tym razem nieoficjalne). Najciekawiej było w kategorii "AK", w której trzeci etap wygrała Aleksandra Kost (UKS Jedynka Jastrzębie), co dało jej sukces w "generalce" tej kategorii. W kategorii "AM" wygrał ostatecznie Irek Waluga (Team 360), przed Jarkiem Borgielem ( UKS Jedynka Jastrzębie), obaj zawodnicy po dwóch etapach mieli tą samą ilość punktów, więc decydował o zwycięstwie w generalce trzeci etap, który o nie całe 2 minuty wygrał Iro. W pozostałych kategoriach ostatecznie tryumfowali: "BK" - Monika Górowicz (UKS Jedynka Jastrzębie), "BM" - Mateusz Sporysz (Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej), "CK" - KiWiPower (Karolina Czok, Joanna Biesok), "CMix" - Nocne RaKi (Kinga Stós, Rafał Haberny), "CM" - Sklep Biegacza Bielsko-Biała (Ignacy Chmielewski, Bartosz Chmielewski).   Startujące dzieci na trasie rodzinnej (R) otrzymały upominki.

   Zawody Bielsko Biała Nocą, biorą udział w programie "RUSZ SIĘ"  prowadzonym przez markę odzieży turystycznej Regatta Polska, jedną z firm sponsorujących nocne biegania z mapą. Wspierają nas i fundują nagrody dla uczestników: Sklep Biegacza z Bielska-Białej, Sklep Sportowy Perfectsport Domena Sportowa, NUTREND, Fitness klub SOLAR, Therma, KelvinMedikool, Armona.

   18 grudnia br.(wyjątkowo w piątek), zapraszamy na Bielski Rynek, na edycje zimową, która będzie rozgrywana w centrum miasta. Więcej informacji na stronie zawodów. Tym razem będą punkty dla tych nieco szerszych "w barach".

 

ZałącznikWielkość
pod debowcem 1.jpg61.81 KB
pod debowcem 2.jpg63.61 KB
pod debowcem 3.jpg62.96 KB