O-run na słodko

Nowe przyszło. Właściwie nie aż tak nowe jak mogłoby się wydawać. Ale odbędzie się podobno pierwszy raz w Polsce. A mowa o O-run (Orienteering-run). Co to takiego? Wyjaśniają organizatorzy biegu. Jest to połączenie biegu przełajowego z biegiem na orientację. Trasa o długości 5 km jest klasycznym dystansem biegu przełajowego przebiegająca po istniejących drogach i ścieżkach w terenie. Jednak trasa nie jest wyznakowana w terenie linami, czy wstążeczkami, a jedynie za pomocą punktów kontrolnych. A te ustawiane są w charakterystycznych miejscach na załamaniu kierunku trasy np. tuż przy skrzyżowaniu dróg. Na starcie zawodnik otrzymuje mapę ze wszystkimi punktami, które zaznaczone są kółkami połączonymi ze sobą linią. Potwierdzenie odnalezienia punktów odbywa się w kolejności za pomocą chipa otrzymanego przed startem.

To tak w skrócie. Więcej szczegółów można doczytać w ulotce promującej bieg. Ale z założenia ma być bardziej „run”, niż „orienteering”. Jednym słowem to zawody dedykowane osobom, którym w biegu na orientację mapa bardziej przeszkadza niż pomaga. Ale, ale…to nie koniec atrakcji zaplanowanych na przyszłą sobotę w Parku Skaryszewskim. Można również wziąć udział w biegu Wedla, marszach oraz tradycyjnym biegu na orientację.

Czyli wcale nie zabieramy batoników na trasę. Ale bierzemy plecak na torciki i czekoladki, które dostaniemy „po”. A jakie i ile tych słodkości, to warto doczytać się w regulaminie. A ten zamieszczamy poniżej i słodko zapraszamy w imieniu organizatorów. 

ZałącznikWielkość
Bieg Wedla - O-Run.pdf349.08 KB
XX ZIMA na Pradze 2016 - regulamin.pdf156.89 KB