Oglądamy, zazdrościmy!

W ramach oczekiwania na śnieg i kolejną rundę PWiM w NBnO podejrzymy jak zakończyły się właśnie  Mistrzostwa Świata Mastersów i jednocześnie druga runda Pucharu Świata w NBnO. A impreza odbyła się całkiem niedaleko, bo w Niemczech. Na stronie zawodów zaczęły pojawiać się przeróżniste materiały od map po fotorelacje. A wyniki…no cóż. Tak jakoś się składa, właściwie nie jest to specjalnie dziwne, że na zawody w narciarskim biegu na orientację jeżdżą wybrane nacje. Na listach w większości pojawiają się orientaliści ze Szwecji, Rosji, Finlandii czy też Czech. Może nie wszystkim mówią cokolwiek jakiekolwiek nazwiska, ale warto zapamiętać choć jedno z tych zawodów. Erik Rost. Szwed, który indywidualnie wygrał teraz wszystkie konkurencje w Pucharze Świata. 

I jak było? Poniżej krótki filmik ze sztafet w Klingenthal. Raczej nie jest to materiał najwyższych lotów, porywający okrutnie. Ale podglądamy jak na tych nartach trzeba śmigać. Wiadomo, że nie są to „zwykłe” biegi narciarskie, ale też i nie wycieczka krajoznawcza. 

I z fajniejszych relacji, można obejrzeć i posłuchać jak sapie podczas biegu wielokrotny medalista zawodów w narciarskiej orientacji, Stanimir Belomazhev z Bułgarii. Trudno pisać tutaj o wspaniałej jakości obrazu. Ale jest produkcji 360⁰, czyli dodatkowo obracamy zawodnikiem. Można zajrzeć prawie wszędzie (do dziurek w nosie zawodnika także). I zobaczyć, że ze śniegiem na sztafetach, to nie zawsze było super. 

W Mistrzostwach i w zawodach Pucharu Świata wzięło udział 263 zawodników z 18 krajów. Najstarszy złoty senior tej imprezy urodził się w 1928 roku (M-85). Ach…zdrowia, złota i śniegu!