Powiatowy Bike Orient

  Mało jest w Polsce miejsc, w których mieszkańcy słyszeli i wiedzą na czym polegają zawody na orientację, a urzędnikom nie trzeba wyjaśniać zasad rozgrywania tego typu imprez. Tak jest w powiecie wieruszowskim, gdzie działa kilka klubów biegów na orientację i niedługo powstanie już dziewiąta z kolei stała trasa do biegu na orientację. Właśnie w lasach powiatu wieruszowskiego 22 kwietnia buszować będą uczestnicy pierwszego w tym roku Rajdu Bike Orient. Będzie to jednocześnie inauguracja cyklu Pucharu Bike Orient, który w tym roku składa się aż z sześciu imprez: dwóch Bike Orientów, dwóch Orientakcji oraz dwóch nowych imprez Rajdu Waligóry oraz IT Orient. Na każdej z nich do wyboru będą dwie trasy, na których można zbierać punkty do Pucharu: mega 50 km i giga 100 km. Imprezy rozgrywane będą w centralnej Polsce z wyjątkiem Rajdu Waligóry, na który trzeba będzie się pofatygować w Gorce.

Bazą najbliższej edycji rajdu będzie Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki w Sokolnikach.

Jeszcze trwają prace przy tworzeniu trasy zawodów, ale organizatorzy zapowiadają, że w lasach będzie czego szukać, bo punktów ma być ponoć 30, w tym część w postaci słupków ze stałych tras orienteeringowych.

Pakiet informacji praktycznych oraz regulamin dostępny na stronie imprezy https://www.bikeorient.pl/

Do 13 kwietnia można skorzystać z promocyjnej opłaty startowej. Warto przyjechać w większym gronie co daje jeszcze większe oszczędności, a dzieci i młodzież do 16 lat zupełnie nic nie płacą za start.