Teraz młodzież

 Ruch taki, że taczek nie ma kiedy załadować. Ledwo młodziaki na EYOC, ledwo elita na WOC skończyła biegać - a o medale biją się już juniorzy na JWOC. Co więcej, ruszyły także MŚ w orientacji precyzyjnej - ale o tym może następnym razem. I tak są zaległości (końcówka WOC, Wawel) - które postaramy się szybko nadrobić. No, to do rzeczy - będzie o juniorach, którzy w Finlandii ruszyli do boju o tytuły.

  Na pierwszy ogień poszły kwalifikacje do middle'a. Na listach startowych tłum, Polaków zgłoszonych sztuk dziesięć - ale na wynikach już troszkę mniej, z czego wnosić należy, że Piotrek Rzeńca nie pobiegał. Biegali inni - w finale A znalazła się piątka naszych zawodników; Zuza Morawska, Zuza Wańczyk, Marysia Gorczyca, Marcin Biederman i Fryderyk Pryjma. Kacper Kuca był blisko - zabrakło 10 sekund... Justyna Kostrzewska pobiegła nieco gorzej, Daga Dominiak i Jasiek Baran nie ukończyli trasy. Jutro trzymamy kciuki za naszych, choć wyniki eliminacji wskazują na to, że o miejsce w Top 10 będzie ciężko. I że Finowie powinni coś na swoim terenie upolować.

 Teraz zaś kolejny dowód na to, że juniorzy to prawie elita (do której przecież zaraz trafią, nie?). O wielbłądzie na longu WOC już było; jak się okazuje, młodsze koleżanki uczestniczek MŚ w Estonii nie zostają daleko w tyle. Taka sytuacja:

(Swoją drogą, te GPS-y to jakaś zaraza. Kiedyś można było naściemniać o kontuzji w trakcie biegu - i spoko, nikt się nie śmiał...)

  Ale, ale. To, że dziewczyna biegła na PK 2 44 minuty - to jedno. To, że po takiej wtopie resztę trasy pognała w tempie, dającym miejsce niemal w strefie awansu do finału A - szacun...Chyba, że ten początek to taka rozgrzewka była i obznajomienie z terenem? 

 No, nieważne. Za naszych trzymamy nieco obolałe po WOC i EYOC kciuki; przypominając jednocześnie, że raptem 25 lat temu Basia Bączek huknęła na JWOC w Finlandii dwa złote medale indywidualnie. Gdyby kto dociekał - więcej się nie dało, były tylko dwa dystanse solo. Jubileusz, jak się patrzy; ktoś z naszych juniorów te srebrne gody (z medalem) uczci odpowiednio? Oby!