Zdobądź tytuł Waligóry!

30 września w Gorcach będzie mocne ściganie. To za sprawą pierwszej edycji Rajdu Waligóry, który zagości w Ochotnicy Dolnej. W zamierzeniach organizatorów ma to być impreza z pogranicza biegów ultra, maratonów MTB i rajdów na orientację. Do wyboru są trzy trasy: Ultra - 50 km pieszo, Mega - 50 km na rowerze i Giga - 100 km na rowerze. Wszystkie trasy w limicie 11 godzin. Do odnalezienia punkty zlokalizowane w sercu Gorców - wokół Ochotnicy Dolnej. Trasa rowerowa zaliczana będzie do Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Uczestnicy będą rywalizować o miano tytułowego Waligóry. Sprawa wydaje się dość prosta - pokonać 50 km pieszo lub przejechać 100 km w limicie 8 godzin. Jednak o trudności tego przedsięwzięcia zdecydują przewyższenia, które według wstępnych wyliczeń dla piechurów wyniosą ok. 2,5 km, a dla rowerzystów jakieś 3,7 km. Dochodzi jeszcze nawigacja, która akurat nie będzie trudna na tym rajdzie, a większość trasy będzie wiodła po szlakach i dobrze utrzymanych drogach. 

Na trasie czeka na uczestników gorczańska przyroda z pięknymi krajobrazami, wieże widokowe i kilometry górskich szlaków. Na trasie będzie możliwość posilenia się na bufetach, a na mecie czekać będzie niespodzianka oraz góralskie jadło. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea sportowe oraz nagrody rzeczowe.

Tańsze wpisowe jeszcze do 18 września.

Strona Rajdu Waligóry - www.rajdwaligory.pl

profil na facebooku - www.facebook.com/rajdwaligory

ZałącznikWielkość
plakat_internet.jpg972.7 KB