Jubileusz zimowych!

   Tym razem zaproszenie na zawody, rozgrywane na Śląsku. Zimowe ZnO obchodzą poważny jubileusz; impreza na Górze Świętej Anny rizgrywana będzie po raz 50! Pewnie mało kto pamięta początki - ja startowałem w nich chyba w 1985 roku w Szymiszowie (też masyw Św.Anny), ale było to tak dawno, że pewności nie mam. W każdym razie - poniżej obszerne zaproszenie, wystosowane przez organizatora jubileuszu - czyli Andrzeja Wysockiego:

Jak często macie możliwość udział w pięćdziesiątej edycji imprezy z jednego cyklu? 
 50 razy to pięćdziesiąt lat (pół wieku!) organizowania.

W imieniu grona organizatorów serdecznie zapraszam do udziału w jubileuszowej

***L ZIMOWE ZAWODY NA ORIENTACJĘ***, gdzie L = 50

Zapraszam na sobotę 24 lutego 2018 r., na Górę Świętej Anny, do miejscowości o nazwie Góra Świętej Anny, w gminie Leśnica, w powiecie strzeleckim, w woj. opolskim.

Góra św. Anny to miejsce wyjątkowe. Piękne dzieło natury z dawno wygasłym wulkanem,  dominujące nad okolicą, zasłużone historycznie i religijnie, jest też miejscem kultowym gliwickiego środowiska orientalistów. To tu integrowały się dawne kadry organizatorów zawodów na orientacje, to tu poza Gliwicami i Zabrzem odbyło się najwięcej imprez z mapą i kompasem, to dla tego miejsca powstały kolejne wersje naszej największej obszarowo kolorowej mapy według IOF… Na terenie Góry św. Anny powstało kilka rezerwatów przyrody, zbudowano autostradę, więc dostępny teren interesujący orientalistów kurczy się, ale jest go jeszcze na tyle dużo, że mamy gdzie zaprojektować trasy dla poszukiwaczy punktów kontrolnych.

W czasie L Zimowych Zawodów na Orientację mamy trasy dla miłośników różnych odmian orientacji. Będą trasy marszów na orientację (blok 2-3 etapowy, dzienny i nocny), będzie bieg na orientację (dzienny) i będzie trasa orientacji precyzyjnej (nocna). Kategorie startowe są różne, dostosowane do poziomu umiejętności i częściowo do wieku. Po wieloletnich daremnych przygotowaniach, tym razem z organizacją tras narciarskim postanowiliśmy poczekać na nadejście epoki lodowcowej… Z proponowanych tras można wybrać dla siebie, to co się najlepiej podoba, a można wystartować na wszystkie, bo program imprezy został do tego przystosowany.
Podsumowanie tras biegowych i dwuetapowych tras marszów będzie w sobotę popołudniu, a trasy orientacji precyzyjnej i trzyetapowych tras marszów  - w niedzielę rano.

L Zimowe ZnO na trasach marszów mają rangę ogólnopolską, a więc zbieracze punktów do Odznaki Imprez na Orientację (OInO) mają w optymalnej wersji okazję uzyskania 11 punktów, albo zdobycia odznaki w stopniu popularnym.

Baza zawodów mieścić się będzie w pomieszczeniach Domu Pielgrzyma. W tym samym Domu, wcześniejszym zamówieniu można przenocować z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę oraz zjeść kolacje, śniadania i sobotni jednodaniowy obiad. Termin zgłoszeń mija w poniedziałek 19 lutego, ale noclegi i posiłki prosimy zamówić co najmniej kilka dni wcześniej. W tym samym terminie będą się tam odbywać zajęcia przedwielkanocne i wolnych miejsc i jedzenia może brakować. Dla uczestników i organizatorów naszej imprezy zarezerwowaliśmy  50 noclegów i posiłków obiadowych, a późne domówienie dodatkowych może stworzyć problemy. Noclegi są w łóżkach z pościelą, w salach kilku lub kilkunastoosobowych. Nie ma możliwości spania na łóżku we własnym śpiworze lub na własnym sprzęcie na podłodze.

W porze odpoczynku, w sobotnie popołudnie, o godzinie 17 odbędzie podsumowanie zeszłorocznej 15 edycji PUCHARU WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W MARSZACH NA ORIENTACJĘ. Wyniki za zeszły rok są dostępne na stronie http://www.pucharino.slask.pl/puchar-wojewodztwa-slaskiego-w-marszach-na-orientacje-2017.
Nasze zawody są pierwszą rundą nowej, 16 edycji Pucharu.

W załączniku przesyłam zbiorczy regulamin zawodów dla wszystkich trzech typów tras na orientację oraz skrócony biuletyn z informacjami dotyczącymi tylko biegu na orientację i orientacji sportowej. Oba te informatory oraz plakat i informator ogólny o naszych imprezach dostępny jest na stronie http://cyrkino.gliwice.pttk.pl

Formularz, poprzez który należy dokonywać zgłoszenia udziału oraz zamówienia na noclegi i posiłki ma adres http://cyrkino.gliwice.pttk.pl/formularz/form_zjimno.php

Miejsce lokalizacji bazy oraz współrzędne GPS parkingu za Domem Pielgrzyma są widoczne na dwóch mapach: http://goo.gl/maps/Av432 oraz http://goo.gl/maps/kUL8t.