Premiera już w poniedziałek!

Uwielbiamy takie akcje, szczególnie jak zostawiają ślad w historii sportu. Judoka Legii Warszawa Artur Gorzelak, znany również z rajdów przygodowych, biegów ulicznych i kilku innych "dziwnych" inicjatyw, spisał swoje wrażenia z wyprawy do Japonii. Podróżował na rowerze (z małymi wyjątkami np. przeprawami promowymi) od dojo, do dojo. Do dziwne słowo po japońsku oznacza miejsce do trenowania sportów (walki). Zamysł książki z grubsza nakreślony. Teraz czas na lekturę. Okazja się pojawi już w najbliższy poniedziałek. Oto szczegóły...  

 

9 kwietnia odbędzie się premiera książki „W judodze na rowerze. Japońsko – koreańska przygoda na dwóch kółkach”. To pierwszy reportaż przygodowo - sportowy o judo, opowiadający o rowerowej podróży po Japonii i Korei Płd. Artura Gorzelaka, podczas której trenował judo w lokalnych dojo (salach treningowych). Świetna sprawa. Reportażyki przeplatają się z (quasi naukowymi) kwestionariuszami wypełnianymi przez wielu (również wybitnych) judoków jak Paweł Nastula i Krzysztof Wiłkomirski. Informacje szczegółowe dotyczące spotkania można znaleźć klikając w poniższy obrazek.

 

 

Albo trzeba po prostu przyjść w ciemno do Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Alejach Ujazdowskich 51. W poniedziałek o 18:00.

A więcej o samym przedsięwzięciu - TUTAJ.