Biathlon bez śniegu

   Jedni biegali, jeździli na rowerze szukając punktów, inni biegali i strzelali do punktów (a dokładniej to do tarcz biathlonowych). Drugi rok z rzędu w Bielsku-Białej "ruszył" Biathlonowy Sprint Biegowy, czyli biega się 3 pętle po 1 km, a "po drodze" wykonuje się dwukrotne strzelanie leżąc do tarcz biathlonowych oddalonych o 10m. Okoliczności przyrody też sa fajne bo to wszystko dzieje się u podnóża jednej z gór Beskidu Śląskiego - Dębowca. Kolejny raz zawody te organizuje Stowarzyszenie ProActive Team wraz z Bielsko Bialskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który udzielił gościny organizatorom i uczestnikom na Hali Widowiskowo-Sportowej.

Pogoda jak w całej Polsce, była pyszna, dość mocno zawiewał wiatr co pozwalało lepiej oddychać (25°C jak na połowe kwietnia to trochę ciepło). Zawodnicy mieli obawy o to czy powiewy nie będą przeszkadzały w bieganiu i strzelaniu, tym bardziej, że organizatorzy nie przewidzieli żadnych rekompensat za wiatr. Po wynikach strzelania, należy przypuszczać, że warunki pogodowe nie wypatrzyły wyniku sportowego, bo "pudeł" było niewiele.

Na zawodach pojawili sie uczestnicy z Bielska-Białej, Raciborza, Cieszyna, Ustronia. Najlepiej wśród Kobiet strzelała i biegała Julia Cieślar z Ustroniaa wśród panów Józef Koźmiński z Bielska-Białej. Można się zapoznac z wynikami zawodów oraz obejrzeć relacje fotoreporterską na stronie www.teamproactive.pl . Zachęcamy do startu w kolejnym etapie tych rzadko spotykanych zawodów, który już 5 maja. Zapisy na naszej stronie w zakładce zgłoszenia.