Podwójny jubileusz!

    Taka okazja zdarza się rzadko - podwójny jubileusz jednej z najstarszych ( o ile nie najstarszej?..), cyklicznej imprezy na orientację w Polsce. Oto bowiem w najbliższy czwartek górnosląskie PoBInO zostanie rozegrane po raz 150! (słownie - sto pięćdziesiąt). A tak się składa, że pierwsze zawody z teo cyklu odbyły się w 1978 roku, czyli 40 lat temu... Nawet ciut więcej, bo tamta - pierwsza - impreza cyklu rozegrana została na wiosnę. Zresztą - o tym wszystkim można poczytać poniżej, w zaproszeniu wystosowanym przez Ojca Dyrektora, czyli Andrzeja Wysockiego:

 

Śpiewamy „40 lat minęło…” Tak! Wiosną 1978 roku zorganizowaliśmy pierwsze Pobino, czyli Popołudniowe Biegi na Orientację!!! Było to I POBINO – RYSIEK. Od tego czasu, z kilkuletnią przerwą w zeszłym tysiącleciu, Pobino odbywało się 149 razy! Ostatnie tegoroczne Pobino będzie 150 (CL)!  

Jeśli wspólnie z nami chcecie się cieszyć z tego jubileuszu, to zapraszamy do udziału! Jeśli przywieziecie przy okazji jakieś okolicznościowe dary (np. ciasto do wspólnego stołu), to radość będzie jeszcze większa. Do waszego ciasta prawdopodobnie poczęstujemy was puszkową kawą. Prosimy o późniejsze zabranie ze sobą pustych puszek i butelek po napojach (nie organizujemy wywozu śmieci).
Z waszą pomocą nie musi to być ostatnie w swojej historii wiosenno-letnie comiesięczne, czwartkowe, popołudniowe, treningowe, relaksowe i szkoleniowe spotkanie z mapą i z trasami wyznaczonymi punktami kontrolnymi do odszukania w lesie … Liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu pokrycia kosztów reprodukcji map i innych organizacyjnych i technicznych, tak aby nadal udział był bezpłatny i nie zabrakło szefów rund.

Właściwie to nie będzie tylko Pobino, ale kolejne wydanie trzech cyklów -
POPOŁUDNIOWYCH BIEGÓW NA ORIENTACJĘ „POBINO”, 
POPOŁUDNIOWYCH KOLARSKICH IMPREZ NA ORIENTACJĘ „POKINO”

oraz POPOŁUDNIOWYCH SZYBKICH ORIENTACJI PRECYZYJNYCH „POPEKSPRES”.

Spotykajmy się pod wiatą, na skraju dużej polany w leśnym parku Powstańców Śląskich w Zabrzu, na przedłużeniu ulicy J. Matejki. Jak zwykle w czwartek, tym razem 13 września 2018 r., od godziny 17. Do tego miejsca nie można dojechać samochodami. Dogodne miejsca do parkowania znajdują się na obu końcach ulicy Lubelskiej, z których należy ok. 0,5 km przejść lub przejechać rowerem albo wózkiem parkową drogą lub ścieżkami. 
Komunikacją publiczną można dojechać:
a. z Gliwic i Zabrza autobusami linii 32 i 93 do przystanku „Zabrze Kościół św. Józefa” przy ul. Roosevelta; od kościoła iść 730 m na południe ulicą św. Józefa (za górką zmiana nazwy na Czołgistów), a na końcu skręcić w prawo i po przejściu pod drewnianą bramą maszerować jeszcze 460 m;
b. z Zabrza autobusem linii 720 do przystanku „Zabrze Struga”, skąd iść na południowy-zachód ulicą Matejki i jej przedłużeniem 100+460 m

Miejsce zbiórki oraz współrzędne GPS są widoczne także na mapie Google, na stronie http://tiny.pl/qk9mn lub http://tinylink.pl/pobpokpop-inomapa.

Informacja praktyczna: na trasach C warto posiadać małą latarkę do oświetlania mapy i tunelu pod torami kolejowymi. 
Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie udziału – do najbliższego wtorku. Będzie możliwość późniejszego zgłoszenia się, ale przewidujemy i gwarantujemy rezerwy map w ilości tylko po 3-7 sztuk dla każdej trasy. Na zgłoszonych w terminie mapy czekają do godziny 18. O ile nie otrzymamy zapowiedzi o późniejszym przybyciu tych osób na start, ich niewykorzystane mapy będą dostępne dla osób zgłoszonych po terminie, dla których nie starczyło map z puli rezerwowej.

Udział jest bezpłatny!

Zasady udziału nie zmieniły się od wielu lat, ale warto je sobie przypomnieć zaglądając do zbiorczego regulaminu tych cyklów. Wspomnę tylko, że będą do wyboru trzy trasy POBINO i POKINO (osobno dla biegających i dla rowerzystów):

A - dla początkujących i najmłodszych, trasa łatwa i krótka;

B – dla średnio zaawansowanych i młodzieży, trasa średnio wymagająca;

C – dla zaawansowanych i dorosłych, trasa raczej trudna i dość długa.

a w POPEKSPRES’ie jedna wspólna trasa dla trzech kategorii uzależnionych od możliwości:

O – ogólna dla wszystkich;

M – dla dzieci i młodzieży, rocznikowo nie przekraczających 16 lat (mapa i zadania takie same jak dla kategorii O);

W – dla poruszających się na wózkach, bez względu na wiek.

Rundy wszystkich tych cykli będą się odbywać równocześnie. Udział w POPEKSPRES’ie nie blokuje możliwości udziału w POBINO lub w POKINO, a dla rozwijania swoich możliwości łączenie startów jest nawet wskazane.

Szczegółowy regulamin wyślę osobom, które będą miały takie życzenie.

Uwaga!

A. Obecnie (aż do odwołania) zgłaszać się można tylko pocztą internetową na adres infoino@o2.pl. Prosimy o podawanie w zgłoszeniu imienia, nazwiska, ewentualnie reprezentowanej jednostki organizacyjnej, rocznika urodzenia (nie pełnej daty), nazwy miejscowości zamieszkania (nie pełnego adresu), wybranej imprezy - POBINO lub/i POKINO i/lub POPEKSPRES, wybranej kategorii oraz przewidywanej godziny gotowości do startu (między 17.20 a 18.15,POPEKSPRES od 17.40). Dane te można podać przed startem, ale wcześniej chcemy znać informacje podkreślone. Liczymy na Wasze zdyscyplinowanie w tym zakresie i z góry za nie dziękujemy!

B. Nowością jest konieczność wypełnienia przed startem oświadczenia o starcie na odpowiedzialność własną lub prawnego opiekuna oraz udostępnieniu danych osobowych.