Memoriał Domana - zaproszenie do Gliwic

Chciałbym zaprosić na Memoriał Domana - Dominika Niśkiewicza. To piąta okoliczność, by spotkać się zarówno w gronie przyjaciół, jak i osób, które po prostu chciałyby sensownie przewentylować i zmęczyć na sportowo. Dotąd w ramach Memoriału dwukrotnie rozegrano regaty żeglarskie (w Wilkasach i Jastarni), raz ścigaliśmy się w zimowej scenerii na nartach (w Szczyrku). Tym razem honor organizacji Memoriału powierzono mi. Długo zastanawiałem się nad formułą tegorocznych zawodów i postanowiłem, że zrobimy mini rajd przygodowy (pieszy). Zawody tego rodzaju organizuję z przyjaciółmi od blisko dziesięciu lat i w tej formule czuję się najlepiej. Dlaczego Gliwice? Doman pochodził z tego miasta. Tutaj mieszka Jego Mama Basia i Jego Żona Ewa. Tutaj nie tylko mieszkał, ale uprawiał sport, uczył się żeglować, tutaj grał w siatkówkę i squasha. 

 

Zapraszam 24 listopada do Gliwic. Trasę opracuje Igor Błachut, który od lat (od 2010 r.) wymyśla urozmaicone wyścigi miejskie własnie w Gliwicach. Podczas Memoriału trasa wyścigu nie powinna nastręczać zbytnich trudności nawigacyjnych, choć oczywiście może okazać się wymagająca. Pokonanie jej powinno zająć około godziny, maksymalnie dwóch. Będzie można się ścigać biegnąć, ale też potraktować to na spokojnie (w sensie marszem). O godz. 13:00 nastąpi start, ale dla spóźnialskich nie będzie problemu aby wystartować nieco później. Baza zawodów zlokalizowana zostanie w Centrum Kultury Studenckiej "Mrowisko" przy ul. Pszczyńskiej 85 w Gliwicach. 

 

Podsumowanie zawodów, wręczenie nagród i wspominki odbędą się późnym popołudniem w jednym z gliwickich klubów. Szczegóły odnośnie zapisów podam w najbliższych dniach.

 

z poważaniem
Dariusz Urbanowicz