Middle; gdyby, gdyby...

    Dane są takie - Radek Jaroszek na ME w NBnO na średnim dystansie zakończył rywalizację na 43. miejscu w stawce 55 zawodników. Wygrał Erik Rost (trzeci medal na tych MŚ, ale pierwszy złoty) ze Szwecji, ktory o 2 sekundy wyprzedził Larsa Moholdta z Norwegii i o 47 sekund - Siergieja Gorłanowa z Rosji. Wśród Pań - Magdalena Olsson ze Szwecji, przed Sallą Koskelą z Finlandii i Rosjanką - Tatianą Kieczkiną.

  Tyle statystyk; teraz - zanim wszystko opisze Radek - dwa słowa z punktu widzenia obserwatora... Wszystko bardzo fajnie wyglądało - gdzieś tak do PK 15 (na 21, zresztą - mapa poniżej). Potem Radek - czy to zmęczenie, czy jakies inne powody? - wykonał kilka wariantów, które nazwijmy, elegancko, autorskimi. Szkoda wielka, bo uciekło tam z 5 minut najmarniej - czyli tak z 10 miejsc w klasyfikacji... No, ale to się już nie odstanie. Zobaczymy, co napisze sam Rado - a my trzymajmy kciuki za dobry i pozbawiony tego typu omyłek bieg w niedzielę, kiedy to zostanie rozegrany klasyk.

Komentarze

Tak naprawdę, to problem był

Tak naprawdę, to problem był na 18 PK i później na 19 PK. Na 18 PK Radek był pewien, że pomyka w dobrym kierunku i mknął dość ostro, ale niestety tu nastąpił błąd wyboru właściwej drogi i prawdopodobnie brak zerknięcia na kompas o ile Rado go miał. Powiem szczerze, że po raz pierwszy widzę u Radka tak poważny błąd kierunkowy - ale to zima wszystko białe i przykryte pozostałe szczegóły mapy dróg super po której biegł, więc czasu na zobaczenie błędu nie było zbyt wiele. Za to jak go zobaczył, to po mistrzowsku wydostał się z pułapki i dotarł do PK 18 po optymalnej drodze jaka mogła być w zaistniałej sytuacji- za to duże brawa. Jak by się wycofał do punktu wyjścia, to starta by była jeszcze większa. Słaby wynik na PK 19 był konsekwencją błędu na 18 - ale później szybko się oziębił /całe szczęście, że to solidna zima tam panuje/ i biegł do końca dobrze. Była szansa na 33-35 miejsce jak nic. Szkoda, że Radek jest tam sam, to naprawdę jest bardzo trudno ogarnąć całość - spotkania, odprawy, smarowanie nart i brak jakiejkolwiek porady od drugiej osoby - on tam jest zdany na samego siebie i chwała mu za tak dobre bieganie. Trzymaj się Radek i pamiętaj o wpisywani się do 3 grupy startowej - zawsze będziesz miał więcej zrobionych skrótów w terenie przez innych i z tego korzystaj rozsądnie.